Svařování plněnými elektrodami (trubičkovým drátem)

Svařování plněnými elektrodami (trubičkovým drátem) je stejné s technologií MIG/MAG. Rozdíl je pouze v přídavném materiálu. Při FCAW se pracuje s plněnou elektrodou (trubičkovým drátem), která je tvořena páskou svinutou do kruhového průřezu nebo tenkostěnnou trubičkou, s vnitřní náplní tavidla, případně kovového prášku, případně i s potřebnými legurami.

Oproti plnému drátu lze u plněné elektrody docílit různým složením plniva i potřebných operativních svařovacích vlastností i různých vlastností svarového kovu. Podstatně vyšší proudová hustota (A/mm2) při hoření oblouku plněné elektrody umožňuje při jinak stejných parametrech svařovacího proudu ve srovnání s drátem plného průřezu podstatně rychlejší odtavování, a tím i vyšší výkon svařování spolu se snazší kontrolou a ovládáním svarové lázně.

Plněné elektrody se obvykle používají s přívodem ochranného plynu (ČSN EN 439), náplň některých druhů však může být koncipována i tak, že při svařování vzniká vlastní ochranná atmosféra a samostatný přívod ochranného plynu není potřebný.

Zde je uveden výběr nejvíce používaných materiálů - firma OK WELD s.r.o. dodává celý výrobní program firmy ESAB s.r.o..

Rychlý kontakt:

Brno

GSM:+420 739 088 088
e-mail:okweld@sendme.cz

provozní doba:
Po - Pá
7:00 - 15:00Luka nad Jihlavou

(pobočný sklad)
GSM: +420 604 111 221
e-mail:
Dvorak.okweld@o2active.cz

provozní doba:
Po - Pá
7:00 - 15:00Obchodní podmínky

Bezpečnostní listy

OK WELD s.r.o. - ekatalog.czSvařovací a svářecí technika, materiály - ekatalog.cz